Епіграф:

Епіграф:

Уроки доброти Пеліпаки Н. М.

Пеліпака Ніна Миколаївна, 3 клас, урок Доброти

Тема: Материнська свята доброта.
Мета: Розширити і поглибити знання учнів про значення матері в житті людини,вчити бачити і відчувати красу людських вчинків; розвивати творчі здібності,культуру почуттів; виховувати шанобливе ставлення до матері.
Обладнання: Тематична виставка книг,зображення сонечка,виставка дитячих малюнків, квітка допомоги мамі,записи з піснями про маму.
Хід заходу
І Вступна частина
1) Слово вчителя
Мама. Скільки в цьому слові ніжності,тепла і любові.
                                    У нашім раї на землі
                                    Нічого кращого немає,
                                    Як тая мати молодая
                                    З своїм дитяточком малим.
ІІ Актуалізація опорних знань
1) Гра  «Чи знаєте ви?»
У багатьох мовах слово «мама» починається літерою «м».
Матінка-українською                        Медер-шведською
Мама-російською                              Мадре-італійською
Матка-польською                              Мазе-англійською
Мітір-грецькою                                   Мутер-німецькою
Мор-норвезькою                                 Ман-португальською
Ме-в´єтнамською                                Мер-французькою
Музер-голландською                     
2) Вірші про маму
- Слово «мама» росте з нами тихо,як ростуть дерева,сходить сонце, розквітають квіти,як тихо світить вечірня зоря.
                                     Гарне слово мама
Мама!Мама! - гарне слово,
Тільки скажеш-все готово!
«Мамо,кашки!» - кашка є.
«Мамо,чаю!» - вже наллє.
«Мама!Мама!» - гарне слово!
Тільки скажеш-все готове!
                                                      Мамо
Мамо,матусенько,ненечко!
Зірко,лебідонько,сонечко!
Найласкавіша у світі!
Найкрасивіша з жінок!
Нема без тебе пшениці в полі,
Тепла у хаті,а в серця долі.
IIІ Основна частина
1Робота в парах.
Утворення прислів’їв.
· Нема того храму,щоб купити маму.
· Матері ні купити,ні заслужити. 
· Дитина плаче,а матері боляче.
· У дитини заболить пальчик,а в матері-серце.
· У кого є ненька,в того голівонька гладенька.
· Як під сонцем квітам,так з матір’ю дітям.
2 Робота в групах
- Діти,прочитайте прислів’я «При сонечку - світло, а при матінці - добре».
- Що спільного між сонячним світлом і любов’ю матері?
- Попрацюємо в групах та перелічимо риси своїх мам,від яких дітям стає тепло та світло.
(Діти пишуть на променях сонця риси характеру своїх мам).
- Ось такі наші мами. Самі добрі,самі красиві,самі сонячні.
- А чи любите ви своїх мам?
- Як ви звертаєтесь до мами?
Учень 1 
- Мати ,матінка,матуся,
Мама,мамонька,мамуся
Називаю тебе я
Рідна ненечко моя!
Учень 2
В мами серце найдобріше 
Мама-квітка навесні
В мами очі найгарніші,
Ніби сонечко вгорі.
3 Складання букету материнської любові
- Назвіть скарби маминого серця.
- В серці кожної мами живе прекрасна,мов квітка,мамина душа.
Кожен з вас намалював квітку душі своєї мами. Ця квітка розквітає,коли матуся усміхається.
Давайте складемо з цих чудових квітів букет материнської любові.
(Діти прикріплюють свої квіти на дошці і утворюють букет материнської любові).
4. Слухання і обговорення віршів відомих поетів
- Послухайте вірш М.Сингаївського «Чорнобривці»,який поет присвятив своїй мамі і скажіть, яка квітка нагадує поету рідну маму.
                                           Чорнобривці
Чорнобривців насіяла мати
У моїм світанковім краю
Та й навчила веснянки співати
Про квітучу надію свою.
Як на ті чорнобривці погляну
Бачу матір стареньку,
Бачу руки твої,моя мамо,
Твою ласку я чую, рідненька.    
                                            Мамина вишня
Знову наснилось дитинство,
Тепле,як гарна весна.
Вишня вдяглася в намисто,
Мама щаслива й сумна.
Там за селом проводжала
Долю мою молоду…
Щедро мені щебетала
Мамина вишня в саду.
Та не порадує літо
Душу мою молоду…
Плаче тепер білим цвітом
Мамина вишня в саду.
- Що значить по-справжньому любити маму?
- Як ви гадаєте,що важче:говорити красиво чи робити красиві вчинки?
5. Гра «Мікрофон»
1) Уявіть, що ваша мама на тиждень поїхала і вам доводиться упродовж тижня виконувати всі мамині справи.
Перелічіть ці справи і подумайте,коли і як ви впораєтесь із ними?
2) Чи були у вашому житті моменти,коли сама тільки присутність чи мамин дотик заспокоювали вас і вам ставало ліпше?
3) Що ви відчуваєте, коли ваша мама хворіє?
4) Як ви допомагаєте їй одужати?
IV Заключна частина
1) Квітка допомоги мамі
- Давайте утворимо квітку допомоги мамі. На пелюстках напишемо добрі справи,які будемо виконувати щодня. Квітку почепимо на видному місці. Вона буде нагадувати нам,що справжня любов-це не лише красиві слова,а й красиві вчинки.
2) Слухання вірша «Молитва за маму».
Є в мене найкраща у світі матуся.
За неї,Пречиста,до Тебе молюся.
Пошли їй не скарби,а щастя і долю.
Щоб дні їй минали без смутку,без болю.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Огир Т. Ю., заступник директора з НВР Реалізуємо педагогіку гуманізму          Видатний педагог-гуманіст В.О.Сухомлинський був гли...