Епіграф:

Епіграф:

Уроки доброти Коробки Т. Б.

Коробка Тамара Борисівна, 1 клас, урок Доброти

Тема: Добре серце.
Мета: Виховувати шанобливе ставлення до оточуючих, доброту, людяність розвивати почуття дружби й колективізму, навчати правильно обирати вірнихта чесних друзів.
Обладнання: вірш В. Остапчук «Про дружбу», книжкова виставка «Школа доброти», малюнки дітей, пісня «Усмішка», вислови про дружбу.
Хід уроку
І Організація класу
ІІ Повідомлення теми
Вступне слово. 
Розгляд книжкової виставки «Школа доброти»
Підготовлені учні декламують вірш.
В житті усім потрібна дружба
І для розваг, і для журби, й для служби.
Із другом легше в світі жити,
Але й дружити треба вміти
Слід другові допомогти
В пригоді завжди захищати,
Слід жарти друга розуміти 
Й самому жартувати вміти
Колись ж якесь нерозуміння
Потрібно виявить терпіння.
При сварці – швидше помиритись –
Не варто з друзями сваритись.   
Про що буде йти мова на уроці?
(Передбачення)       
Народна мудрість твердить: Найбільший ­ скарб - твій друг. Саме вірну людину, яка ніколи не зраджує у життєвих ситуаціях, дбає про тебе, турбується і хвилюється, говорить тільки правду, можна назвати справжнім другом.
ІІІ Усвідомлення змісту навчального матеріалу
1. Бесіда.
- Чи є у вас товариші чи подруги?
- Навашу думку, вони є вірними?
- Чому ви так важаєте?
- Які риси притаманні вашому товаришу?
- Чи траплялися у вашому житті ситуації, коли товариш приходив вам на допомогу?
- Чи часто ви ставали у пригоді комусь?
- Наведіть цікаві  приклади?
2. Читання оповідання Ю. Яршина "Добре серце" 
Чи сподобалось вам оповідання?
Яких героїв  оповідання ти запам ятав?
Хто головний герой твору?
Чому головного героя твору називали "милесонечко"?
Яким ти його уявляєш?
Чи хотів би  стати на нього схожим ?

3. Фізкультхвилинка під виконання пісні «Усмішка».

4. Робота в групах. Конкурс малюнків (до оповідання "Добре серце")
Презентація робіт.
5. Гра «Якщо ти хороша людина і хороший друг то повинен…»
Правила гри: Якщо людина повина робити, те, що я називаю, плескаєте в долоні, а якщо - ні то нічого не робите.
* Допомагати мамі мити посуд.
* Не вмиватися.
* Добре вчитися, багато читати.
* Крутитися на уроці.
* Галасувати коли хтось відпочиває.
* Допомагати другові розв’язати задачу.
* Ображати інших.
* Захищати слабшого.
* Берегти природу.
* Красти.
* Шанувати працю інших людей.
* Робити  комусь, зло якщо цього ніхто не бачить. 
ІV Підсумки уроку
Гра «Мікрофон». 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Огир Т. Ю., заступник директора з НВР Реалізуємо педагогіку гуманізму          Видатний педагог-гуманіст В.О.Сухомлинський був гли...