Епіграф:

Епіграф:

Уроки доброти Лютої Т. О.

Люта Тетяна Олексіївна, 1 клас, урок Доброти


Тема: Добрим бути, радість творити

Мета: вчити дітей помічати, розуміти, творити, проявляти, цінувати доброту, співчуття, турботу; спонукати до відповідальності за свої вчинки; формувати дружні стосунки в дитячому колективі; стверджувати віру в силу добра, справедливості, людяності.

Обладнання: портрет В.О. Сухомлинського; картонні основи для пластилінового барельєфу, кольоровий пластилін; смайлики настрою, картки до гри «Розсипанка», плакат «Галявина сподівань»; книга В.О. Сухомлинського «Квітка Сонця». Виставка дитячих малюнків до оповідань, притч та казок
В.О. Сухомлинського; кольорова крейда, планшети; індивідуальні картки для читацької розминки; малюнки казкових героїв.

Хід уроку
І Організація класу

1,2,3,4,5 слід урок вже починать,
про тишу ви не забувайте,
творить добро настав вже час,
навчання чекає на вас.

1. Читацька розминка

Диференційовані завдання за індивідуальними картками та оповіданнями, притчами, казками В.О.Сухомлинського; прислів’ями, приказками та афоризмами про добро.
-         Діти, про що ви прочитали?
-         Як ви думаєте, чому ми будемо навчатись на цьому уроці?

ІІ Актуалізація опорних знань

1.     Робота з анаграмою слова ДОБРО.
2.     Робота над віршем:
Добрим бути не просто.
Це не залежить від зросту.
Як людей полюбиш, пошануєш,
Силу для добра в душі відчуєш,
Доброта з роками не старіє,
Доброта від холоду зігріє;
І, якщо вона, як сонце світить,
То радіють і дорослі й діти.
IІІ Оголошення теми й мети уроку
Сьогодні на уроці ми будемо говорити про доброту, добрі вчинки, дружні стосунки в класі.

ІV Усвідомлення змісту

1. Стратегія «Підсилена лекція» - розповідь вчителя про В.О. Сухомлинського.
2.  Огляд виставки дитячих малюнків.
3.  Стратегія «Крісло автора» (за малюнками).
4.  Обмін враженнями про прочитанні твори В.О. Сухомлинського

5. Фізкультхвилинка. Гра «коло друзів».

6.     Створення барельєфу «Квітка доброти» з кольорового пластиліну:
Довіра – фіолетовий,   чуйність – зелений,
Чесність – блакитний,   вірність – оранжевий,
Щедрість – рожевий,   співчуття – синій,
Повага – червоний,   взаєморозуміння – жовтий
(на картонній основі).
7.     Робота в парах: пояснення значення вислову
 «Той хто творить добро – творить саме життя»
8.     Асоціативний кущ:
Допомога       підтримка       спілкування       краса

Сім’я                                   ДОБРО                      друзі

Користь             радість         навчання      праця

V Рефлексія

1.     Гра «Галявина здійснення бажань».
2.     Гра «Дарую добро»

VІ Підсумок уроку

1.     Робота зі смайликами.
2.     Заключна бесіда:
-         Діти, чому ми сьогодні навчились?
-         Чи подобається вам бути добрим? Чому?
-         Що ви розповісте вдома про урок доброти?
-         Про що ви сьогодні дізнались вперше?


Домашнє завдання: бути добрим, радувати оточуючих людей, радіти життю.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Огир Т. Ю., заступник директора з НВР Реалізуємо педагогіку гуманізму          Видатний педагог-гуманіст В.О.Сухомлинський був гли...